yoga sutra stüdyo

2

Yoga Derslerimiz

Hatha Yoga

Ha- güneş Tha Ay anlamına gelir. Birlikte yazıldığında ise “güçlü” anlamını taşır ve vücudu temizlemenin ne büyük bir güç gerektirdiğini sembolize eder. Güneşin eril gücünü ayın ise dişil gücünü sembolize eder.Asanalar (yoga duruşları) ve Pranayama (nefes egzersizi) içeren bir yoga türüdür.

YİN YOGA

Kasların, fasyal dokuların, ligamentlerin,  çalışmasını hedefleyen bir yoga türüdür. . Böylelikle vücuda esneklik kazandırır. Stabil ve rahatlatıcıdır. Kaslarımız atalardan gelen kayıtları tutar; yin yoga asanalarında diğer yoga pratiklerinden daha uzun kalınır -her asanada 3dk ile 20 dk. arasında kalınır ki fasyal dokular rahatlasın, atalardan gelen birikimler giderilsin.

FLY YOGA

Hamak  yogası olarak da bilinen fly yoga, yerçekimin etkisine meydan okur. Güç ve denge isteyen bu yoga türünde, havada olmanın tarifsiz heyecanını deneyimleyeceksiniz.

HAMİLE YOGASI

Anne  adaylarının çok daha rahat bir hamilelik geçirmesini sağlayan yoga türüdür. Anne ve bebek bağının güçlenmesini sağlarken, nefes teknikleri ile omurga ve bel kısmını destekler, gerginlik ve kaygıları azaltır.

ÇOCUK YOGASI

Çocuk Yogası, çocuklardaki hayal gücünü destekler.  Hikayelerle daha çekici hale getirilen asanalar, çocuklara doğru nefes almayı, kendilerine ve etraflarına daha bilinçli yaklaşmalarını öğretirken, vücutlarının da sağlıklı bir şekilde gelişmesini destekler.

Vinyasa yoga

Vinyasa akış demektir. Nefesle senkronize hareket edilir. Asanaların  arasına akış seklinde konulan dizilimler vardır. Vinyasa yoga daha çok hareketi sevenler için ideal bir yoga türüdür. Diğer yoga tarzlarına göre daha aktiftir.

Ashtanha yoga : Asthanga yoga da asanalar, belirli bir sırayla, seriler halinde uygulanır. Her poz nefes farkındalığı içinde ve bakışlar bir noktaya yöneltilerek yapılmaktadır. Nefes ile hareket  bir senkronizasyon içindedir. Bir asanada  nefes alınır ve diğer asanada  nefes verilerek yapılan hareketli bir pratiktir.